Обмін валют
ПН-ПТ: 9:00 - 19:00

ВСЕСВІТ ГРОШЕЙ

(15.06.2023)

Майже кожного дня в повсякденному житті ми стикаємось з багатьма термінами навіть не замислюючись, що це таке, або звідки вони взяли своє походження.

Давайте сьогодні зупинимось на питанні – що таке валюта?

Якщо ми відкриємо Вікіпедію ми побачимо наступне: Валю́та (італ. valuta — «цінність», «вартість» від лат. valere — «мати силу, коштувати») — грошова одиниця, що використовується як засіб розрахунку при торгівлі. Раніше, в часи коли ще грошові взаємовідносини тільки починали свій розвиток, та людство ще не вигадало обмін валют, крос курси валют та засоби телекомунікації, під час торгівлі використовували дорогоцінні метали або каміння, які мали свою власну мінову вартість. Саме ці речі в ті часи були валютою. Зараз валютою ми називаємо паперові гроші та монети вартість яких визначена на державному рівні.

Випуск, емісію, обіг та контроль за грошима, як правило, здійснює центральний банк держави, який зазвичай має на це монополію. Також до його компетенції входить проведення монетарної політики, встановлення курсів обміну національної валюти на валюти інших держав, та ще багато різноманітних функцій, направлених на підтримку та стабільність національної валюти.

Якщо вірити мережі Інтернет, то в 2023 році в світі офіційно визнано та зареєстровано 197 окремих та незалежних держав. При цьому загальна кількість валют складає всього 157. Це обумовлено тим, що деякі країни відмовились від власних валют та використовують одну загальну. Наприклад, деякі країни, що ввійшли до Євросоюзу почали використовувати єдину валюту — Євро, відмовившись від своїх окремих національних валют, деякі навпаки, ввели в своїх країнах вільний обіг Євро, та при цьому зберегли свою національну валюту для обігу в своїй країні.

З першого дня, коли з’явилися готівкові кошти з’явились і ті хто намагався їх виготовляти самостійно (підробляти), тому всю історію існування готівкових коштів безперервно йде процес посилення та покращення захисту кожної існуючої в готівковій формі валюти. Сучасні, найбільш поширені засоби захисту це:

  • використання спеціального паперу (в основному виробляється на основі бавовняних насінин),
  • тиснення,
  • водяні знаки,
  • прозорі вікна,
  • мікротекст,
  • плівкові елементи,
  • гільйош і орловський друк,
  • антикопіювальні сітки,
  • захисні волокна,
  • мікроперфорація,
  • кольорозмінна друкарська фарба,
  • захисна нитка,
  • перламутрові смуги,
  • спеціальні кольори,
  • та ще багато іншого.

Цей перелік включає в себе тільки видимі та тактильні елементи захисту, які користувач може перевірити без якогось додаткового обладнання. Сюди можна віднести також такі елементи як: формат банкнот, серійний номер, «відчуття паперу», «акустика».

Також існує ще багато різноманітних елементів захисту, які використовуються під час перевірки банкнот за допомогою спеціального обладнання, або машинної перевірки.

Процес вдосконалення захисту не стоїть на місці, це постійний та безперервний процес. З кожним роком впроваджують нові та більш досконалі елементи захисту, щоб максимально захистити банкноти від підробки та вберегти їх користувачів від зайвих втрат.

Нажаль, зараз шахраї навчились виготовляти купюри справжність яких майже не можливо визначити «на око» не застосовуючи спеціальне обладнання. Тому користуючись тим, що більшість людей не можуть знати всі тонкості як відрізнити справжню купюру від підробленої, а потрібного обладнання в них немає найкращій вибір робити обмін тільки в банківських установах, або офіційних пунктах обміну валют.

Будьте пильними, бережіть свої статки!

Довіряйте свої кошти та операції з ними лише професіоналам!

CitadelFIN завжди готова швидко та професійно допомогти вам з обміном валют.

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах

Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте згоду на роботу з цими файлами. Політика конфіденційності.